Bezprzewodowe opaski do treningu okluzyjnego umożliwiające precyzyjną i indywidualną kontrolę ucisku za pomocą telefonu komórkowego.

 Najnowsza generacja treningu okluzyjnego – najbardziej zaawansowane technologicznie opaski uciskowe AirBands umożliwiające trening metodą Blood Flow Restriction Training (BFR), gwarantującą postępy w sile, masie mięśniowej i wytrzymałości mięśniowej bez konieczności obciążania mięśni i organizmu maksymalnymi lub submaksymalnymi ciężarami.

Opaski AirBands mogą być stosowane na każdym poziomie zaawansowania treningowego i wykorzystywane są zarówno przez profesjonalnych sportowców jak i osoby starsze lub przechodzące przez proces rehabilitacji po kontuzji.

Trening okluzyjny, dzięki możliwości pracy z obciążeniami na poziomie nawet 20% 1RM (obciążenia maksymalnego jakie jest się w stanie wykonać w danym ćwiczeniu), nie tylko nie obciąża organizmu, ale pozwala mu szybciej zregenerować się po wysiłku.

 

TRENING OKLUZYJNY – CO TO TAKIEGO?

Trening okluzyjny to niezwykle skuteczna metoda treningowa, która polega na ograniczeniu przepływu krwi do mięśni poprzez specjalne opaski uciskowe, precyzyjnie kontrolujące stopień ciśnienia. Dzięki takim opaskom możliwe jest wykonanie ćwiczeń ze znacznie mniejszym obciążeniem zewnętrznym co przekłada się na mniejsze obciążenia organizmu, mniejsze ryzyko kontuzji i szybszą, bardziej efektywną regenerację.

Takie efekty treningowe zawsze mają znaczenie dla każdej osoby uprawiającej aktywność fizyczną. To dlatego metoda treningu okluzyjnego (BFR) stosowana jest dzisiaj na szeroką skalę w sporcie, fitness, fizjoterapii, rehabilitacji i medycynie sportowej.

Efekty treningu okluzyjnego potwierdzone są licznymi badaniami, które pokazują, że po wysiłku z ograniczonym (ale starannie kontrolowanym) przepływem krwi do mięśni poprawia się:

 • Siła maksymalna – zwiększenie insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1)
 • Masa mięśniowa – podwyższenie poziomu hormonu wzrostu (HGH)
 • Zdolność do kolejnego wysiłku – podwyższenie postaktywacyjnego potencjału czynnościowego mięśni (PAP)
 • Odporność na kontuzje przeciążeniowe – utrzymanie na poziome sprzed wysiłku poziomu kinazy kreatynowej (CK) – wskaźnika zmęczenia organizmu

Obecnie trening okluzyjny wykorzystywany jest na co dzień przez ponad 500 profesjonalnych klubów sportowych w różnych dyscyplinach sportu, a także przez amerykańską agencję kosmiczną NASA.

 

TRENING OKLUZYJNY W LICZBACH:

 

postęp w sile

 

trening okluzyjnytrening okluzyjnytrening okluzyjny

 

W CZYM POMAGAJĄ OPASKI DO TRENINGU OKLUZYJNEGO AIRBANDS?

Opaski do treningu uciskowego AirBands pomagają każdemu kto chce:

 • Zmniejszyć intensywność ćwiczeń bez utraty lub spowolnienia efektów treningowych
 • Wydobyć ze swojego treningu maksymalną ilość efektów w jak najkrótszym czasie
 • Zaangażować do pracy większą ilość włókien szybkokurczliwych
 • Ograniczyć obciążenia na mięśnie, stawy i cały organizm
 • Zmniejszyć ryzyko kontuzji
 • Przyspieszyć proces regeneracji po wysiłku

 

KTO MOŻE KORZYSTAĆ Z OPASEK AIRBANDS?

Poza ludźmi, których z treningu okluzyjnego wykluczają ograniczenia zdrowotne (pełna lista przeciwwskazań dostępna jest w aplikacji), z opasek uciskowych AirBands mogą korzystać niemal wszyscy, w tym w szczególności:

 • Sportowcy (amatorzy i profesjonalni) – dla których takie parametry jak siła, masa mięśniowa i/lub wytrzymałość mają kluczowe znaczenie
 • Bywalcy siłowni – dla których ważna jest poprawa siły i masy mięśniowej (hipertrofia)
 • Osoby aktywne trenujące w domu – dla których liczy się bezpieczeństwo treningu i możliwość efektywnego zastąpienia dużych ciężarów

 

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE OPASEK UCISKOWYCH AIRBANDS W TRENINGU

Opaski uciskowe AirBands mogą być stosowane na wiele różnych sposobów i w wielu różnych konfiguracjach. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych treningów ukierunkowanych na poprawę

SIŁY I MASY MIĘŚNIOWEJ

Częstotliwość:
3 razy w tygodniu z minimum 1-dniową przerwą między treningami
Intensywność:
40% 1RM
Ucisk na kończyny:
50% górne partie ciała
80% dolne partie ciała
 

Liczba powtórzeń:
 • Seria – 30 powtórzeń
 • Seria – 15 powtórzeń
 • Seria – 15 powtórzeń
 • Seria – 15 powtórzeń
Liczba serii:
4
Odpoczynek między seriami:
30 sekund
 

Czas wykonywania ćwiczenia:
Do 5 minut na 1 ćwiczenie
Tempo:
2 sekundy w fazie koncentrycznej (trudniejsza faza ćwiczenia) i 2 sekundy w fazie ekscentrycznej (ruch powrotny, przeciwieństwo pracy koncentrycznej)
Ciśnienie:
Nieprzerwane
 

WYTRZYMAŁOŚĆ MIĘŚNIOWA

Częstotliwość:
3 razy w tygodniu z minimum 1-dniową przerwą między treningami
Intensywność:
50% HRR (tętno maksymalne minus tętno spoczynkowe)
Ucisk na kończyny:
50% górne partie ciała
80% dolne partie ciała
 

Czas wykonywania ćwiczeń:
5-20 minut
Ciśnienie:
Nieprzerwane
Odpoczynek między seriami:
30 sekund
 

* W przypadku wyboru ćwiczeń w treningu okluzyjnym, zalecamy pamiętać, by ćwiczenia były stosunkowo proste – np. przysiady, wyciskania na klatkę piersiową, zgięcia ramion z hantlami lub sztangą, wykroki, itp. Nie jest najlepszym pomysłem wykonywanie ćwiczeń kompleksowych, które z założenia są bardziej wymagające, np. podciągania, podrzuty, itp.

 

JAK KORZYSTAĆ Z OPASEK AIRBANDS?

Proces rozpoczęcia treningu z opaskami do treningu okluzyjnego AirBands jest bardzo prosty. Wystarczy jedynie, że:

 1. Ściągniesz darmową aplikację dostępną na urządzenia iOS i Android
 2. Wypełnisz ankietę wykluczającą przeciwwskazania do stosowania opasek
 3. Założysz opaski AirBands możliwie jak najbliżej barków (dla górnych grup mięśniowych) i bioder (dla dolnych grup mięśniowych)
 4. Połączysz opaski AirBands z telefonem za pośrednictwem Bluetooth
 5. Poczekasz na automatyczne dopasowanie ucisku przez opaski

Następnie – możesz rozpocząć trening.Dla jeszcze łatwiejszego przejścia przez cały proces, poniżej znajdziesz film pokazujący instrukcję korzystania z opasek krok po kroku.